PROGRAM | OYUN | VİDEO | FİLM | C.STRİKE |

PROGRAM | OYUN | VİDEO | FİLM | C.STRİKE |

  Şenes Erzik neden vazgeçti?

  Paylaş
  avatar
  uluer70

  Mesaj Sayısı : 449
  Kayıt tarihi : 09/06/10
  Yaş : 27

  Şenes Erzik neden vazgeçti?

  Mesaj tarafından uluer70 Bir C.tesi Şub. 18 2012, 13:19

  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

  Bugün Gazetesi'nin haberine göre, Türk futbolunda dün Şenes Erzik depremi yaşveı. Mehmet Ali Aydınlar’ın istifasının ardından adı TFF başkanlığı için geçen başarılı futbol adamı kongrede aday olmayacağını açıkladı. Erzik önceki gün görüştüğü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a "Tek çare bensem görevden kaçmam" demişti. Ankara'da iki gündür temaslarda bulunan kulüpler de dün Erzik'i tek aday olarak açıkladı. Ancak akşam saatlerinde bomba patladı ve Erzik “Ben yokum” dedi. Peki yaşanan onca gelişmenin ardından artık herkesin ‘müstakbel TFF başkanı’ gözüyle baktığı Şenes Erzik’e ne olmuştu da bir anda adaylıktan vazgeçmişti?

  İşte şok kararın perde arkası

  1- Şenes Erzik dün 17.45'te Suat Kılıç'ı aradı. "UEFA ve FIFA ile görüştüm. Ulusal federasyonda görev yapmam için sadece birkaç aya izin verebileceklerini söylediler. Bu kadar kısa sürede bunca sorunu çözemem. Aslında benim kafamdaki görv süresi 1 yıldı" dedi. Kılıç'a 18 kulübü birleştirme yolunda sarfettiği çok önemli çabalar için teşükkür etti.

  2- Halbuki gerçekler çok farklıydı. UEFA'ya ve FIFA'ya çok yakın bir kaynaktan alınan bir bilgiye göre Erzik korktu. Şöyle ki; UEFA ve FIFA'dan bir talepte bulunarak "Ben başykan oluyorum, bana jest yapın ve ağır cezalar vermeyin" dedi. Ancak aldığı yanıt olumsuz oldu. Aldığı cevabı Türkiye'ye uluslararası alanda büyük cezalar geleceği şeklinde yorumladı. Ceza yağmuru yaşanacakt bir dönemde ismini yıpratmak istemedi.

  3- Şenes Erzik kısa süre içinde sorunları çözemeyeceğini gerekçe olarak gösterdi ama zaten UEFA Nisan ayının 15'ine kadar kararların alınmasını istiyordu. Yani kendisinden beklenen görev süresi zaten birkaç aydı.

  4- Uluslararası alanda cezaya hazırlanan FIFA destekli UEFA Türkiye'deki eksi puean cezası uygulamasına karşı çıkmıyor. Ama bunu kendi bünyesinde çamlıştırdığı bir yöneticinin yapmasını istemiyor. Çünkü tüm ülkelere 'sıfır tolerans' prensibi ile yaklaşırken bizzat kendi adamı üzerinden bu prensibi yıkmak istemiyor. Daha kısa bir süre önce takımlarını küme düşürdüğü Yunanistan gibi ülkelerin "Çifte standart uygulandın" suçlamalarına maruz ktalmak istemiyor.

  Bu arada Erzik'in aday olmayacağını açıklamasının ardından Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören, çabalarından ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a teşekkür etti. Bakan Kılıç'a "En azından bize uzlaşmayı öğrettiniz. Yine tek bir aday belirleyeceğiz. Kapınızı tekrar çalacağız" dedi. Bu arada üstünde uzlaşılması için hemen harekete geçilen ismin Mehmet Ali Aydınlar olduğu belirtiliyor.

  Demirören’den Kılıç’a teşekkür

  Erzik'in aday olmayacağını açıklamasının ardından Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören, çabalarından ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a teşekkür etti. Bakan Kılıç'a "En azından bize uzlaşmayı öğrettiniz. Yine tek bir aday belirleyeceğiz. Kapınızı tekrar çalacağız" dedi. Bu arada üstünde uzlaşılması için hemen harekete geçilen ismin Mehmet Ali Aydınlar olduğu belirtiliyor.


  _________________
  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

   Forum Saati Paz Ocak 20 2019, 12:32